Hoppa till sidans innehåll

Kalender


Välj annan månad

APRIL 2021

|

Vecka Dag Aktiviteter
13to 1
fr 2
lö 3
sö 4
14må 5
  • 17:00–18:00
    Kalender: Friidrottsskola 11/12
    Beskrivning: Friidrottsskola för barn födda 2011 och 2012
    Plats: Lorentzons sportcenter
ti 6
on 7
to 8
  • 17:30–18:30
    Kalender: Friidrottsskola 13
    Beskrivning: 17.30-18.20 Grupp 1 Alda Alma P Mio Molly Sarhad Tage Malcolm                 Stefan, Lasse, Erik P   17.40-18.30 Grupp 2 Alma Max Melvin Meya Sign...
    Plats: Lorentzon center/Friidrottshallen
  • 18:30–19:45
    Kalender: Träningsgrupp Svart
    Plats: Lorentzon Sportcenter
fr 9
lö 10
sö 11
15må 12
  • 17:30–18:45
    Kalender: Friidrottsskola 11/12
    Beskrivning: Friidrottsskola för barn födda 2011 & 2012
    Plats: Södra IP
ti 13
on 14
to 15
  • 17:30–18:30
    Kalender: Friidrottsskola 13
    Beskrivning: 17.30-18.20 Grupp 1 Alda Alma P Mio Molly Sarhad Tage Malcolm                 Stefan, Lasse, Erik P   17.40-18.30 Grupp 2 Alma Max Melvin Meya Sign...
    Plats: Lorentzon center/Friidrottshallen
  • 18:30–19:45
    Kalender: Träningsgrupp Svart
    Plats: Lorentzon Sportcenter
fr 16
lö 17
sö 18
16må 19
  • 17:30–18:45
    Kalender: Friidrottsskola 11/12
    Beskrivning: Friidrottsskola för barn födda 2011 & 2012
    Plats: Södra IP
  • 19:15–20:45
    Kalender: Träningsgrupp Röd
    Plats: Södermalms IP
ti 20
on 21
to 22
  • 17:30–18:30
    Kalender: Friidrottsskola 13
    Beskrivning: 17.30-18.20 Grupp 1 Alda Alma P Mio Molly Sarhad Tage Malcolm                 Stefan, Lasse, Erik P   17.40-18.30 Grupp 2 Alma Max Melvin Meya Sign...
    Plats: Lorentzon center/Friidrottshallen
  • 18:30–20:00
    Kalender: Träningsgrupp Röd
    Plats: Lorentzon sportcenter
fr 23
lö 24
sö 25
17må 26
  • 17:30–18:45
    Kalender: Friidrottsskola 11/12
    Beskrivning: Friidrottsskola för barn födda 2011 & 2012
    Plats: Södra IP
  • 18:00
    Kalender: Löpargruppen
    Beskrivning: Vi tränar löpteknik, uthållighet, snabbhet och löpstyrka.  Passet kan genomföras på alla nivåer.
    Plats: Billingens skidstadion
  • 19:15–20:45
    Kalender: Träningsgrupp Röd
    Plats: Södermalms IP
ti 27
on 28
  • 17:30
    Kalender: Löpargruppen
    Beskrivning: Vi tränar upp vår löpstyrka genom olika övningar för att minska risken för skador och bli en starkare löpare. 
    Plats: Billingens skidstadion
to 29
  • 17:30–18:30
    Kalender: Friidrottsskola 13
    Beskrivning: 17.30-18.20 Grupp 1 Alda Alma P Mio Molly Sarhad Tage Malcolm                 Stefan, Lasse, Erik P   17.40-18.30 Grupp 2 Alma Max Melvin Meya Sign...
    Plats: Lorentzon center/Friidrottshallen
  • 18:00–20:00
    Kalender: Träningsgrupp Röd
    Plats: Södermalms IP
  • 18:30–19:45
    Kalender: Träningsgrupp Svart
    Plats: Lorentzon Sportcenter
fr 30

Postadress:
IF Hagen FIK - Friidrott
Gruvgatan 4C
54131 Skövde

Besöksadress:
Gruvgatan 4C
54131 Skövde

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: friidrott@ifhagenfik...

Se all info