Hoppa till sidans innehåll

Kalender


Välj annan månad

MAJ 2020

|

Vecka Dag Aktiviteter
18fr 1
lö 2
sö 3
19må 4
  • 17:30–18:30
    Kalender: Friidrottsskola 11/12
    Beskrivning: Friidrottsträning för barn födda 2011 och 2012
    Plats: Södra IP
  • 17:30–18:30
    Kalender: Friidrottsskola 12
    Plats: Södra IP
  • 18:00–19:15
    Kalender: Löpargruppen
    Plats: Billingehus
  • 18:30–19:45
    Kalender: 08 gruppen
    Plats: Södermalms IP
ti 5
on 6
  • 17:00–18:30
    Kalender: Träningsgrupp Svart
    Plats: LSC
  • 18:00–19:30
    Kalender: 08 gruppen
    Plats: Södermalms IP
to 7
fr 8
lö 9
sö 10
  • 17:30–19:00
    Kalender: Träningsgrupp Svart
    Plats: LSC
20må 11
  • 17:30–18:30
    Kalender: Friidrottsskola 11/12
    Beskrivning: Friidrottsträning för barn födda 2011 och 2012
    Plats: Södra IP
  • 17:30–18:30
    Kalender: Friidrottsskola 12
    Plats: Södra IP
  • 18:00–23:59
    Kalender: Löpargruppen
    Plats: Billingehus
  • 18:30–19:45
    Kalender: 08 gruppen
    Plats: Södermalms IP
ti 12
  • 00:00–23:59
    Kalender: Löpargruppen
    Plats: Billingehus
  • 17:00–18:30
    Kalender: Träningsgrupp Svart
    Plats: IP
  • 17:30–19:00
    Kalender: 09/10 gruppen
    Plats: Södermalms IP
on 13
to 14
fr 15
  • 00:00–23:59
    Kalender: Löpargruppen
    Plats: Billingehus
  • 00:00–23:59
    Kalender: Löpargruppen
    Plats: Södermalms IP
  • 17:30–19:15
    Kalender: Träningsgrupp Röd
    Beskrivning: Spjut, längd, tresteg
    Plats: Södra IP
lö 16
sö 17
  • 00:00–23:59
    Kalender: Löpargruppen
    Plats: Billingehus
  • 00:00–23:59
    Kalender: Löpargruppen
    Plats: Södermalms IP
  • 17:00–18:30
    Kalender: Träningsgrupp Svart
    Plats: Billingen
21må 18
  • 00:00–23:59
    Kalender: Löpargruppen
    Plats: Billingehus
  • 00:00–23:59
    Kalender: Löpargruppen
    Plats: Södermalms IP
  • 17:30–18:30
    Kalender: Friidrottsskola 11/12
    Beskrivning: Friidrottsträning för barn födda 2011 och 2012
    Plats: Södra IP
  • 17:30–18:30
    Kalender: Friidrottsskola 12
    Plats: Södra IP
  • 18:00–23:59
    Kalender: Löpargruppen
    Plats: Billingehus
  • 18:30–19:45
    Kalender: 08 gruppen
    Plats: Södermalms IP
ti 19
  • 00:00–19:30
    Kalender: Löpargruppen
    Plats: Billingehus
  • 00:00–18:30
    Kalender: Löpargruppen
    Plats: Södermalms IP
  • 00:00–19:30
    Kalender: Löpargruppen
    Plats: Billingehus
  • 17:30–19:00
    Kalender: 09/10 gruppen
    Plats: Södermalms IP
  • 18:15–20:00
    Kalender: Träningsgrupp Röd
    Beskrivning: Veckans gren 200m/300m, tresteg, spjut
    Plats: Södra IP
on 20
to 21
fr 22
  • 17:30–19:15
    Kalender: Träningsgrupp Röd
    Beskrivning: Diskus, hoppstyrka
    Plats: Södra IP
lö 23
sö 24
  • 17:00–18:30
    Kalender: Träningsgrupp Svart
    Plats: LSC
22må 25
  • 17:30–18:30
    Kalender: Friidrottsskola 11/12
    Beskrivning: Friidrottsträning för barn födda 2011 och 2012
    Plats: Södra IP
  • 17:30–18:30
    Kalender: Friidrottsskola 12
    Plats: Södra IP
  • 18:30–19:45
    Kalender: 08 gruppen
    Plats: Södermalms IP
ti 26
on 27
  • 17:00–18:30
    Kalender: Träningsgrupp Svart
    Plats: LSC
  • 18:00–19:30
    Kalender: 08 gruppen
    Plats: Södermalms IP
to 28
fr 29
  • 17:30–19:15
    Kalender: Träningsgrupp Röd
    Beskrivning: Sprint med Henric.
    Plats: Södra IP
lö 30
sö 31

Postadress:
IF Hagen FIK - Friidrott
Gruvgatan 4C
54131 Skövde

Besöksadress:
Gruvgatan 4C
54131 Skövde

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info